O blogu

Pamiętacie Misia o Bardzo Małym Rozumku? Kubuś Puchatek, wbrew temu, jak o nim mówiono, był wyjątkowo mądrym i nastawionym refleksyjnie bohaterem – prawdziwym małym myślicielem. Takim samym małym myślicielem jest też każde dziecko. Pod warunkiem, że ktoś nie przygasi przedwcześnie jego naturalnej skłonności do dziwienia się światu. Uważam, że takim myślicielem powinien być też w jakimś stopniu każdy rodzic. Umieć się dziwić, zachwycać i ciekawić wszystkim tym, co dzieje się w świecie jego dziecka. Rodzicielstwo wymaga przewartościowania tego, co dotąd było dla nas ważne, świeżego spojrzenia na pozornie oczywiste sprawy, umiejętności słuchania i rozmawiania oraz nieustannej kreatywności.

Chciałabym, żeby ten blog rodzicielski był miejscem, gdzie można znaleźć inspirację do tego, by w ten właśnie sposób spojrzeć na dziecko. By widzieć w nim nie tylko istotę wymagającą naszej miłości i opieki, ale także małego odkrywcę, w którego rozumku dzieje się mnóstwo ogromnie ciekawych rzeczy.

Kategorie bloga

Szczególnie dużo uwagi na blogu poświęcę FILOZOFII DLA DZIECI. Postaram się pokazać, co właściwie kryje się za tym hasłem i, czy w ogóle warto się tym tematem interesować.

W kategorii LITERATURA będę pisać o wartościowych tytułach z literatury dziecięcej, ale także o książkach dla rodziców.

W RODZICIELSTWIE znajdziecie teksty dotyczące najróżniejszych trudności i spraw, które dotyczą naszego życia z dziećmi. Będzie o rodzinnych relacjach i wartościach oraz o tym, jak o to wszystko dbamy. Nie będę usiłowała dawać dobrych rad. Chciałabym raczej podzielić się swoim doświadczeniem macierzyńskim i zawodowym oraz  wiedzą, a jednocześnie zaprosić Was do rozmowy. Będzie mi bardzo miło, jeśli zechcecie napisać mi o swoich odczuciach i o tym, jak to wygląda w Waszych domach.

Szczególnie teksty z działu MOIM ZDANIEM mają na celu wciągięcie Was do rozmowy. Do pogadania o tym, co jest dla nas w rodzicielstwie ważne, co trudne, co nas najbardziej cieszy, ciekawi, co denerwuje. I o tym, co chcielibyśmy naszym dzieciom przekazywać i jak staramy się pomagać im w rozwoju.